Muzeum Velké Meziříčí

Novinky

Výstava obrazů Pavly Kamanové (od 14. dubna)

Číst dál...

Zprávičky

Výstava představí nejen historii myslivosti

Plakát Kouzlo myslivosti zmenšenýZávěr sezony patří letos ve velkomeziříčském muzeu tematice myslivosti. Ve čtvrtek 3. listopadu, tedy na svatého Huberta, byla slavnostně otevřena výstava nesoucí název „Kouzlo myslivosti“.

Výstava mapuje vývoj myslivosti od počátků po současnost s důrazem na postavu lovce a myslivce, seznámí návštěvníky s patrony myslivosti, s vývojem zbraní či se způsobem lovu. Představí také národní lovecká plemena psů a lovecké dravce.

Vystaveny jsou samozřejmě rovněž trojrozměrné exponáty jak ze sbírek velkomeziříčského muzea, tak i z dalších odborných institucí i soukromých sbírek. Příchozí se tak mohou těšit na myslivecký oděv, trofeje, preparáty dravců a dalších lesních zvířat, zbraně, prachovnice, hudební nástroj, noty, porcelán s motivem zvěře či modely mysliveckých zařízení. Chybět nebude ani myslivecká beletristická a odborná literatura.

Část výstavy pak nastíní právní legislativu a současnou organizaci české myslivosti se všemi jejími odvětvími. Návštěvníci se také dozvědí o možnostech studia myslivosti a lesnictví na odborných středních a vysokých školách.

Výstava je doplněna zvukovým doprovodem v podobě hlasů zvěře. Zkrátka nepřijdou ani nejmenší návštěvníci, pro které budou připraveny nejrůznější aktivity v podobě pexesa, pracovních listů zaměřených na stopoznalectví, rozpoznávání psích plemen a dravců či omalovánek.

Výstava bude otevřena až do 29. prosince.

Otevírací doba (do 23. prosince):

úterý - pátek: 9.00-12.00, 13.00-16.00

neděle: 13.00-17.00

pondělí, sobota: zavřeno

Vánoční otevírací doba:

24.–26. prosince bude zavřeno

27.–29. prosince bude otevřeno: 9.00-12.00, 13.00-16.00