Muzeum Velké Meziříčí

Novinky

Výstava Svět panenek (9. března - 26. května 2019)

Číst dál...

Zprávičky

Koncerty v sobotu 25. května

V rámci Dnů soukromých hradů a zámků se v zámecké jídelně uskuteční dva koncerty (v 15 a v 17 hodin). Na programu budou Moravské dvojzpěvy A. Dvořáka. Vstup je bezplatný, doporučujeme rezervaci (778 777 169).

Papírová platidla (5. května - 31. října 2012)

Výstava, která byla otevřena v rámci prohlídkové trasy, představila papírová platidla ze sbírek velkomeziříčského muzea. Výstava zahrnující období od první republiky až po 60. léta představila například protektorátní platidla či terezínské poukázky. Nechyběly ani ceny vybraných výrobků a potravin v průběhu různých období, aby si návštěvníci mohli porovnat cenové rozdíly.

Fotogalerii naleznete zde

Paprov_platidla_9 Paprov_platidla_10_1280x852

 

Výstava kostýmů z pohádkového seriálu Arabela (2. listopadu - 30. prosince)
Arabela_-_plaktV Říši pohádek se příchozí ocitli mezi kostýmy královské rodiny a čarodějů I. i II. kategorie. Na děti i dospělé se těšila princezna Arabela a celá královská rodina, černokněžník Vigo, Rumburak nebo mocný Fantomas. Vystaveno bylo pět desítek kostýmů, a to jak z první třináctidílné série z let 1979–1980, tak z pokračování Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek, které bylo natočeno na počátku devadesátých let. Kromě samotných kostýmů byly představeny také nezbytné rekvizity, jako je kouzelný prsten, křišťálová koule, cestovní plášť či královské koruny.

 

Fotogalerii naleznete zde