Muzeum Velké Meziříčí

Novinky

Výstava v muzeu připomíná život za první republiky (do 23. listopadu)

Číst dál...

Zprávičky

Otevírací doba v listopadu

Zámecké a muzejní expozice jsou uzavřeny, v provozu je pouze výstavní sál (denně kromě pondělí, od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin).

 

Papírová platidla (5. května - 31. října 2012)

Výstava, která byla otevřena v rámci prohlídkové trasy, představila papírová platidla ze sbírek velkomeziříčského muzea. Výstava zahrnující období od první republiky až po 60. léta představila například protektorátní platidla či terezínské poukázky. Nechyběly ani ceny vybraných výrobků a potravin v průběhu různých období, aby si návštěvníci mohli porovnat cenové rozdíly.

Fotogalerii naleznete zde

Paprov_platidla_9 Paprov_platidla_10_1280x852

 

Výstava kostýmů z pohádkového seriálu Arabela (2. listopadu - 30. prosince)
Arabela_-_plaktV Říši pohádek se příchozí ocitli mezi kostýmy královské rodiny a čarodějů I. i II. kategorie. Na děti i dospělé se těšila princezna Arabela a celá královská rodina, černokněžník Vigo, Rumburak nebo mocný Fantomas. Vystaveno bylo pět desítek kostýmů, a to jak z první třináctidílné série z let 1979–1980, tak z pokračování Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek, které bylo natočeno na počátku devadesátých let. Kromě samotných kostýmů byly představeny také nezbytné rekvizity, jako je kouzelný prsten, křišťálová koule, cestovní plášť či královské koruny.

 

Fotogalerii naleznete zde