Výstava Jany Mikyskové (8. června - 2. července 2017)

MOD_ARTICLES_NEWS_READMORE

Změny v otevírací době 30. června a 1. července

V pátek 30. července bude od 15 hodin z technických důvodů uzavřen celý zámecký areál.

V sobotu 1. července budou v době od 10 do 14 hodin uzavřeny šlechtické salony. Muzejní expozice zůstanou otevřeny.

Muzeum Velké Meziříčí, které je příspěvkovou organizací Města Velké Meziříčí a členem Asociace muzeí a galerií ČR, sídlí v pronajatých prostorách zdejšího zámku. Ten je od roku 1995 opět v soukromém vlastnictví rodiny Podstatzkých-Lichtenstein. Naše muzeum shromažďuje, spravuje, odborně využívá a zpřístupňuje sbírky převážně regionálního charakteru (přírodovědné a historické). Menší část tvoří oddělení pozemních komunikací. Vedle vlastní vědeckovýzkumné činnosti zajišťujeme služby pro veřejnost v odborné muzejní knihovně, dále pak průvodcovské služby v expozicích i ve městě. Výsledky své odborné činnosti zprostředkováváme veřejnosti formou stálých expozic a výstav. Kromě toho pořádáme i další kulturní a společenské akce.

Přijďte se k nám podívat, těšíme se na Vás!