Otevírací doba v červenci:

úterý až neděle: 9.00-17.00 (bez polední přestávky)

Historické slavnosti navštíví Albrecht z Valdštejna

Letošní historické slavnosti se ponesou v duchu třicetileté války a Albrechta z Valdštejna. Netradičně se začne v pátek 4. září večer na Náměstí, program pak bude pokračovat v průběhu celé soboty v zámeckém areálu.

Páteční program na Náměstí bude zahájen v půl osmé večer, kdy bude verbovaná domobrana. Následovat bude pochodňový průvod na zámek, potrestání zběhů a na závěr ohňová show.

Sobotní program začne v půl desáté dopoledne a účinkující se na pódiu na zámeckém nádvoří budou střídat až do 18 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na kejklíře, komediální šermířské přestavení, dobovou kapelu, ukázky historických tanců či scénický šerm. U stánků si zase budou moci prohlédnout zručnou práci řemeslníků.

Sobotní program zpestří také příjezd Albrechta z Valdštejna s celou jeho družinou.

Na své si přijdou i příznivci zbraní a vojska, pro které bude připravena oblíbená vojenská šarvátka v zámeckém parku.

S20C 420070110220Muzeum se zapojilo do společného projektu společnosti T-Mobile a agentury CzechTourism, který má za cíl podpořit domácí cestovní ruch. V rámci letní kampaně nabízí operátor na známých i méně známých turistických lokalitách data na den zdarma.

Od 1. července do 31. srpna se lidé mohou na řadě historických památek, koupališť, muzeí či restaurací setkat s letákem obsahujícím speciální QR kód. S jeho pomocí si zákazník aktivuje na 24 hodin neomezená data.

Ve velkomeziříčském muzeu je leták umístěn před vstupem do pokladny.

Plakát Objevuj památkyV letošním roce odstartoval již 3. ročník celostátního propagačního projektu Objevuj památky, do kterého jsme se již v prvním ročníku zapojili. Prezentuje nestátní kulturní a technické památky, a to jak formou tipů na výlety, tak třeba také aktualitami k jednotlivým objektům. Kromě hradů a zámků zde najdete také zříceniny, církevní památky či radnice.

Do prvního ročníku se zapojilo 62 objektů, v letošním roce by se číslo mělo vyšplhat až k 97.

Více informací o projektu naleznete na webových stránkách www.objevujpamatky.cz

O právu a nesmlouvavě. Tímto rodovým heslem se po staletí řídí rod Podstatzkých. Nová řada dokumentárního cyklu o české šlechtě, která hrdě navazuje na kořeny svých slavných předků. Režie A. Siroková

Ke zhlédnutí v archivu České televize zde